FOOTBALL FIXTURES 9TH NOVEMBER 2019

FOOTBALL FIXTURES 9TH NOVEMBER 2019

Thu
10 Oct
Fri
11 Oct
Sat
12 Oct
Sun
13 Oct
Mon
14 Oct
Tue
15 Oct
Wed
16 Oct
Thu
17 Oct
Fri
18 Oct
Sat
19 Oct
Sun
20 Oct
Mon
21 Oct
Tue
22 Oct
Wed
23 Oct
Thu
24 Oct
Fri
25 Oct
Sat
26 Oct
Sun
27 Oct
Mon
28 Oct
Tue
29 Oct
Wed
30 Oct
Thu
31 Oct
Fri
01 Nov
Sat
02 Nov
Sun
03 Nov
Mon
04 Nov
Tue
05 Nov
Wed
06 Nov
Thu
07 Nov
Fri
08 Nov
Sat
09 Nov
Sun
10 Nov
Mon
11 Nov
Tue
12 Nov
Wed
13 Nov
Thu
14 Nov
Fri
15 Nov
Sat
16 Nov
Sun
17 Nov
Mon
18 Nov
Tue
19 Nov
Wed
20 Nov
Thu
21 Nov
Fri
22 Nov
Sat
23 Nov
Sun
24 Nov
Mon
25 Nov
Tue
26 Nov
Wed
27 Nov
Thu
28 Nov
Fri
29 Nov
Sat
30 Nov
Sun
01 Dec
Mon
02 Dec
Tue
03 Dec
Wed
04 Dec
Thu
05 Dec
Fri
06 Dec
Sat
07 Dec
Sun
08 Dec
>
Chelsea
12:30
Crystal Palace

Burnley
15:00
West Ham

Newcastle
15:00
Bournemouth

Southampton
15:00
Everton

Tottenham
15:00
Sheffield United

Leicester
17:30
Arsenal

Nottingham Forest
12:30
Derby

Barnsley
15:00
Stoke City

Birmingham
15:00
Fulham

Hull City
15:00
West Brom

Leeds
15:00
Blackburn

Millwall
15:00
Charlton

Preston
15:00
Huddersfield

Qpr
15:00
Middlesbrough

Reading
15:00
Luton

Sheffield Wed
15:00
Swansea

Wigan
15:00
Brentford

Heart Of Midlothian
15:00
St Mirren

Kilmarnock
15:00
Hamilton Academical

Ross County
15:00
Aberdeen

St Johnstone
15:00
Hibernian

Alloa Athletic
15:00
Dunfermline

Arbroath
15:00
Inverness Ct

Partick
15:00
Morton

Queen Of The South
15:00
Ayr United

Clyde
15:00
Peterhead

Dumbarton
15:00
East Fife

Falkirk
15:00
Airdrieonians

Montrose
15:00
Forfar Athletic

Raith Rovers
15:00
Stranraer

Albion Rovers
15:00
Stenhousemuir

Annan Athletic
15:00
Cowdenbeath

Cove Rangers
15:00
Stirling Albion

Edinburgh City
15:00
Elgin City

Queens Park
15:00
Brechin

Stockport
15:00
Dagenham & Redbridge

Bradford Park Avenue
15:00
Kings Lynn

Chester
15:00
Alfreton

Curzon Ashton
15:00
Afc Telford United

Farsley Celtic
15:00
Gloucester City

Guiseley Afc
15:00
Kettering

Hereford United
OFF
York

Kidderminster
OFF
Gateshead

Leamington
OFF
Darlington

Spennymoor Town
15:00
Southport

Bath City
15:00
Concord Rangers

Chelmsford City
15:00
Dorking Wanderers

Dartford
OFF
Billericay

Havant & Wville
15:00
Slough Town

Hemel Hempstead Town
15:00
Braintree

Hungerford Town
15:00
Tonbridge Angels

Wealdstone
15:00
Eastbourne Borough

Weymouth
15:00
Hampton & Richmond

Bamber Bridge
15:00
Stalybridge

Lancaster
15:00
Hyde FC

Mickleover Sports
15:00
Witton Albion

Radcliffe FC
15:00
Scarborough

Warrington Town
15:00
Stafford Rangers

France (w)
20:00
Serbia (w)

Alaves
12:00
Valladolid

Valencia
15:00
Granada Cf

Eibar
17:30
Real Madrid

Barcelona
20:00
Celta Vigo

Brescia
14:00
Torino

Inter
17:00
Verona

Napoli
19:45
Genoa

FC Schalke 04
14:30
Fortuna Dusseldorf

Mainz 05
14:30
Union Berlin

Hertha Berlin
14:30
Rb Leipzig

Sc Paderborn 07
14:30
FC Augsburg

Bayern Munich
17:30
Borussia Dortmund

France Ligue 1
Stade Brestois 29
16:30
Paris Saint Germain

Lille
19:00
Metz

Monaco
19:00
Dijon

Reims
19:00
Angers

Strasbourg
19:00
Nimes

Australia (w)

FT
2
1
Chile (w)

Uzbekistan
12:00
Kyrgyzstan

Malaysia
12:45
Tajikistan

Argentina (w)
13:30
Colombia (w)

England (w)
17:30
Germany (w)

Netherlands Eredivisie
Heerenveen
17:30
Sparta Rotterdam

Fortuna Sittard
18:45
Ado Den Haag

Heracles
19:45
Vvv Venlo

Charleroi
17:00
As Eupen

Cercle Brugge
19:00
St Truiden

Kortrijk
19:00
Waasland-beveren

Oostende
19:30
Royal Excel Mouscron

Rio Ave
15:30
Vitoria Setubal

Santa Clara
18:00
Benfica

Famalicao
20:30
Moreirense

Scr Altach
16:00
Rapid Vienna

Skn St. Polten
16:00
Wsg Wattens

Sturm Graz
16:00
Hartberg

Switzerland Super League
FC Luzern
18:00
Servette FC

Neuchatel Xamax FC
18:00
FC Thun

Genclerbirligi
12:00
Kayserispor

Rizespor
14:30
Antalyaspor

Sivasspor
14:30
Konyaspor

Gaziantep BB
17:00
Galatasaray

Volos Nps
15:15
Panetolikos

OFI Crete
17:30
Paok

ACHorsens
15:00
Silkeborg

Wisla Plock
14:00
Cracovia Krakow

Legia Warszawa
16:30
Gornik Zabrze

Wisla Krakow
19:00
Arka Gdynia

Rubin
11:00
Dinamo Moscow

FC Rostov
13:30
Tambov

Spartak Moscow
16:00
Krylya Sovetov

Airbus UK Broughton
14:30
Penybont FC

Barry Town
14:30
Gap Connah S Quay FC

Cefn Druids
14:30
Cardiff Metropolitan

The New Saints
14:30
Carmarthen Town

Northern Ireland Nifl Premiership
Ballymena United
15:00
Carrick Rangers

Cliftonville FC
15:00
Warrenpoint Town

Coleraine FC
15:00
Glenavon

Institute
15:00
Glentoran FC

Linfield
OFF
Dungannon Swifts

Independ. Del Valle
20:30
Colon Santa Fe

Goias
20:00
Santos

Palmeiras
22:00
Corinthians

Argentina Superliga
Union Santa Fe

FT
0
1
Atletico Tucuman

Lanus
18:30
Banfield

San Lorenzo
20:45
Argentinos Jrs

Godoy Cruz
23:00
Independiente

Al Hilal Saudi
16:30
Urawa Red Diamonds

Australia A-league
Newcastle Jets

FT
1
1
Perth Glory FC

Western United

71′
2
1
Western Sydney

Huesca
15:00
Oviedo

Mirandes
15:00
Extremadura

Albacete
17:00
Lugo

Sporting Gijon
17:00
Numancia

Las Palmas
19:00
Alcorcon

Juve Stabia
14:00
Benevento

Perugia
14:00
Cittadella

Pisa
14:00
Spezia

Unione Venezia
14:00
Livorno

Virtus Entella
14:00
Pordenone

Empoli
17:00
Pescara

France Ligue 2
Guingamp
13:45
Ajaccio

Holstein Kiel
12:00
Hamburger Sv

Sandhausen
12:00
Greuther Furth

Osnabruck
12:00
Stuttgart

Germany 3. Liga
FC Ingolstadt 04
13:00
Zwickau

Hallescher FC
13:00
1860 Munich

Hansa Rostock
13:00
Duisburg

Kfc Uerdingen 05
13:00
FC Kaiserslautern

Sg Sonn. Grossaspach
13:00
Waldhof Mannheim

Unterhaching
13:00
Meppen

1896 Rain Am Lech
13:00
Wacker Burghausen

FC Memmingen
13:00
FC Nurnberg II

FC Schweinfurt 05
13:00
Greuther Furth II

Schalding-heining
13:00
Eichstatt

Heimstetten
13:00
Aubstadt

1860 Rosenheim
13:00
FC Augsburg II

Garching
13:00
Bayreuth

Viktoria Aschaffenburg
13:00
Turkgucu-ataspor Munchen

Wolfsburg II
12:00
Weiche Flensburg

Heider Sv
13:00
Hamburger II

Ssv Jeddeloh
15:00
Lubeck

Bischofswerdaer
12:30
Auerbach

Bsg Chemie Leipzig
12:30
Zfc Meuselwitz

Union Furstenwalde
12:30
Energie Cottbus

Vsg Altglienicke
12:30
Hertha Berlin II

Bayern Alzenau
13:00
Elversberg

FC Giessen
13:00
Kickers Offenbach

Ssv Ulm 1846
13:00
Bahlinger Sc

Balingen
13:00
Tus Rot-weiss Koblenz

Alemannia Aachen
13:00
Bergisch Gladbach 09

FC Koln II
13:00
FC Schalke 04 II

Sg Wattenscheid 09
OFF
Lippstadt 08

Rodinghausen
13:00
Bonner Sc

Tus Haltern
13:00
Fortuna Koln

Homberg
13:00
Sc Verl

Alashkert

8′
0
1
Ararat Yerevan

Austria 2.liga
FC Dornbirn 1913
13:30
FC Bw Linz

FC Liefering
13:30
Sk Vorwarts Steyr

Stripfing/weiden
13:00
Sc Mannsdorf

Team Wiener Linien
17:00
FC Karabakh

FC Wels
13:00
Gleichenberg

Wolfsberger AC(am)
13:00
Union Vb Vocklamarkt

Sc Kalsdorf
14:00
Atsv Wolfsberg

Usv St. Anna Am Aigen
16:00
Atsv Stadl-paura

Qabala
11:00
Sabail

Inter Baku
13:00
Neftchi Baku

Neman
OFF
Torpedo Minsk

FC Slutsk
11:00
Gorodeya

Shakhter Soligorsk
13:00
Slavia Mozyr

FC Gomel
15:00
FC Minsk

Bosnia And Herzegovina Premier League
Nk Celik Zenica
12:30
Zvijezda 09

Radnik Bijeljina
12:30
Sarajevo

Zrinjski
15:00
Sloga Simin Han

Sloboda Tuzla
15:30
Zeljeznicar Sarajevo

Etar Veliko Tarnovo
13:00
Cherno More Varna

CSKA-sofia
15:30
Slavia Sofia

Montana
10:15
Septemvri Sofia

Lokomotiv G. Oryahovitsa
12:30
Strumska Slava

Ludogorets II
12:30
Hebar Pazardzhik

Spartak Pleven
12:30
Chernomorets Balchik

Botev Galabovo
14:30
Neftochimic Burgas

Borislav Parvomay
12:30
Yambol 1915

Chernomorets Burgas
12:30
Nesebar

Karnobat
12:30
Gigant Saedinenie

Maritsa Plovdiv
12:30
Zagorets Nova Zagora

Minyor Radnevo
12:30
Dimitrovgrad

Rozova Dolina
12:30
Haskovo 1957

Sokol Markovo
12:30
Svilengrad 1921

Sozopol
13:30
Levski Karlovo

Balkan Botevgrad
12:00
Rilski Sportist

Belasitsa Petrich
12:00
Botev Ihtiman

Nadezhda Dobroslavtsi
12:00
Marek

Oborishte
12:00
Minyor Pernik

Perun Kresna
12:00
Chavdar Etropole

Pirin Razlog
12:00
Vihren

Septemvri Simitli
12:00
Slivnishki Geroy

Sportist Svoge
12:00
Bansko

Botev Novi Pazar
12:00
Ustrem D

Hitrino
12:00
Benkovski Byala

Kaliakra
12:00
Topoli 2010

Septemvri Tervel
12:00
Kubrat

Shumen 1929
12:00
Dobrudzha

Svetkavitsa
12:00
Chernolomets 1919

Croatia Prva Hnl
Nk Lokomotiva Zagreb
14:00
Inter Zapresic

Varazdin
16:30
Nk Slaven Belupo

Kustosija
12:00
Hnk Cibalia

Dugopolje
12:30
Dinamo Zagreb II

Orijent Rijeka
14:00
Hrvatski Dragovoljac

Omonia
15:00
A.e.l.

Nea Salamis
17:00
Anorthosis

Ahironas Liopetriou
12:30
Meap Pera Choriou N.

Amathus Ay. Tichona
12:30
Enad P. Chrisohous

Apona Anayias
12:30
Iraklis Gerolakkou

Chalkanoras Idaliou
12:30
Po Ormidias

Kourris Erimis
12:30
Elia Lythrodonta

O Kormakitis
12:30
Ethnikos Assias

Czech Republic Division 1
Zlin
13:30
Sigma Olomouc

Pribram
13:30
Opava

Jablonec
16:00
Sparta Praha

Czech Republic Division 2
Trinec

HT’
1
0
Lisen

Mfk Chrudim

HT’
1
0
Sokolov

Slavoj Vysehrad

HT’
0
1
Pardubice

B93 Copenhagen
11:00
HIK Hellerup

Skovshoved
12:00
Vanlose

Frem
13:00
Holbaek

Bronshoj
14:00
Fa 2000

Slagelse
14:00
Hillerod Fodbold

Vejgaard B
12:00
Ringkobing

VSK Arhus
12:30
AB Copenhagen

Aarhus Fremad
13:00
Brabrand

Sydvest 05
13:00
Dalum

Jammerbugt
13:00
Thisted FC

Middelfart
13:00
Naesby

Kalju Nomme
11:00
Tammeka Tartu

Kuressaare
11:00
Trans Narva

Maardu Linnameeskond
11:00
Flora Tallinn

Paide Lm
11:00
FCi Levadia

Tallinna Kalev
11:00
Tulevik Viljandi

Metalurgi Rustavi

8′
0
0
Dinamo Tbilisi

FC Saburtalo

8′
0
0
Wit Georgia

Lokomotivi Tbilisi
14:00
Chikhura Sachkhere

Hungary Nb I
Kaposvar
16:00
Videoton FC

Paks
16:00
Kisvarda FC

Puskas Academy
16:00
Ujpest

Zalaegerszegi Te
16:00
Mezokovesd-zsory

Budapest Honved
18:30
Diosgyori Vtk

Hap.ir.kiryat Shmona
13:00
Hapoel Tel Aviv

Sektzya Ness Ziona
15:30
Hapoel Beer Sheva

Maccabi Netanya
16:30
Hapoel Raanana

Maccabi Tel Aviv
17:50
Hapoel Haifa

Feronikeli
12:00
KF Drita

Llapi
12:00
Prishtina

Bfc Daugava
12:00
Jelgava

Ventspils
12:00
Liepaja

Riga FC
12:00
Spartaks

Valmieras
12:00
Fs Metta/lu

Lithuania Division 1
Suduva Marijampole
11:00
Zalgiris Kaunas

North Macedonia Prva Mfl
Borec Veles
12:00
Makedonija G. P.

Renova
12:00
Akademija Pandev

Sileks
12:00
Shkupi 1927

Struga
12:00
Vardar Skopje

Gudja United
13:00
Tarxien Rainbows

St Lucia
15:15
Birkirkara

Dinamo-auto Tiraspol
11:00
Sfintul Gheorghe

Sheriff Tiraspol
11:00
Petrocub

Speranta
11:00
Milsami Orhei

Zimbru Chisinau
11:00
Codru

Montenegro Prva Cfl
Grbalj
12:00
Buducnost Podgorica

Iskra Danilovgrad
12:00
Mladost Ljeskopolje

Rudar Pljevlja
12:00
Zeta

Mladost Podgorica
14:00
Petrovac

Lisburn Distillery
14:00
Moyola Park

Portstewart
14:00
Newington Youth Club

Tobermore United
14:00
Dollingstown

Annagh United
15:00
Bangor FC

Limavady United
15:00
Banbridge Town

Northern Ireland Nifl Championship
Harland & Wolff Welders
14:00
Loughgall

Knockbreda
14:00
Ballyclare Comrades

PSNI
14:00
Dundela

Ards
15:00
Ballinamallard United

Dergview
15:00
Queens University

Haugesund
17:00
Viking

Aalesund
14:30
Sandefjord

Ham-kam
14:30
Nest-sotra

Jerv
14:30
Kongsvinger

Kfum Oslo
14:30
Sogndal

Notodden
14:30
Start

Raufoss
14:30
Skeid

Sandnes Ulf
14:30
Strommen

Ull/kisa
14:30
Tromsdalen Uil

Poland I Liga
Stomil Olsztyn
11:40
Warta Poznan

Radomiak Radom
13:00
Puszcza Niepolomice

Chojniczanka Chojnice
15:00
Stal Mielec

Jastrzebie
15:00
Miedz Legnica

Belchatow
16:00
Tychy

Odra Opole
16:00
Termalica Nieciecza

Zaglebie Sosnowiec
17:00
Wigry Suwalki

Poland Ii Liga
Blekitni Stargard
12:00
Lech II Poznan

Resovia Rzeszow
12:00
Katowice

Skra Czestochowa
12:30
Stal Rzeszow

Bytovia Bytow
15:00
Gornik Polkowice

Pogon Siedlce
15:30
Stal Stalowa Wola

Gornik Leczna
16:00
Legionovia Legionowo

Olimpia Elblag
17:00
Garbarnia Krakow

Portugal Ligapro
Mafra
11:00
FC Porto B

Academica
15:00
Farense

Feirense
17:15
Varzim

Leixoes
17:15
Oliveirense

Romania Liga I
FC Clinceni
11:00
Poli Iasi

Chindia Targoviste
15:30
CS Universitatea Craiova

FC Botosani
18:30
FCsb

Romania Liga Ii
Acs Sirineasa

46′
0
2
Dunarea Calarasi

Concordia

49′
2
0
Metalul Resita

Csm Scolar Resita

49′
0
1
Petrolul Ploiesti

Juventus Bucuresti
OFF
CS Mioveni

Farul Constanta

46′
5
0
Pandurii Tg Jiu

Gloria Buzau

49′
1
0
Metaloglobus

FC Politehnica Timisoara
12:00
Csikszereda Miercurea Ciuc

Scm Pitesti
13:00
Uta Arad

Luch-energiya

FT
0
2
Neftekhimik

Ska-khabarovsk

FT
3
2
FC Chayka

Enisey

51′
0
0
Khimki

Tekstilshtik Ivanovo

6′
0
0
Krasnodar 2

Avangard Kursk
12:00
Tom Tomsk

Mordovia Saransk
12:00
FC Torpedo Moscow

Olimpiyets Nizhny Novgorod
12:00
Spartak Moscow 2

Rotor Volgograd
12:00
Chertanovo Moscow

FC Armavir
13:00
Shinnik Yaroslavl

Baltika
14:00
Fakel Voronezh

Kolomna

6′
0
0
Torpedo Vladimir

Zenit 2

6′
0
0
Zvezda St Petersburg

Leningradets
12:00
Znamya Truda

Rodina
12:00
Dolgoprudny

Anzhi
11:00
Alania Vladikavkaz

Kaluga
11:00
Khimki 2

Kvant Obninsk
11:00
Ararat Moscow

Salyut Belgorod
11:00
Strogino Moscow

Saturn Ramenskoye
11:00
Sokol Saratov

Dinamo Bryansk
12:00
Khimik Novomoskovsk

Metallurg Lipetsk
12:00
FC Ryazan

Proleter Novi Sad
OFF
Radnicki Nis

Napredak
15:00
Cukaricki

Rad
15:00
Spartak Zdrepceva Krv

Radnik Surdulica
15:00
Mladost Lucani

Macva
17:00
Vojvodina

Buducnost Dobanovci
12:30
Kolubara

Dinamo Vranje
12:30
Radnicki 1923

Graficar
12:30
Trayal

Kabel
12:30
Metalac Gm

Smederevo 1924
12:30
Backa

Zemun
12:30
Zlatibor

Novi Pazar
16:00
Zarkovo

Slovakia Super Liga
Msk Zilina
13:00
Mfk Ruzomberok

Dunajska Streda
16:00
As Trencin

Senica
16:00
Zemplin Michalovce

Skf Sered
16:00
FC Nitra

Spartak Trnava
16:00
Pohronie D. Zdana

Slovenia Prva Liga
Rudar Velenje
13:45
Nk Cm Celje

Maribor
15:55
Nk Domzale

Enskede Ik
13:00
Aik

FC Wil 1900
16:30
FC Chiasso

Erzurumspor
11:00
Akhisar Belediye

Giresunspor
13:30
Osmanlispor

Istanbulspor
13:30
Menemen Belediye

Altay
16:00
Fatih Karagumruk

Desna Chernihiv
12:00
Dnipro-1

FC Mariupol
12:00
Karpaty Lviv

Lviv
15:00
Vorskla Poltava

Ahrobiznes Volochysk
12:00
Ingulets Petrove

Avanhard Kramatorsk
12:00
Prikarpatye

Hirnyk-sport
12:00
Chornomorets Odesa

Mynai
12:00
Mfk Mykolaiv

Volyn Lutsk
17:00
Rukh Vynnyky

Argentino de Quilmes
18:30
Atletico Fenix

Comunicaciones
18:30
Tristan Suarez

San Miguel
18:30
Deportivo Armenio

Bolivia Clausura
Club Always Ready
OFF
Blooming

Brazil Serie B
Figueirense

FT
1
1
Coritiba

Sao Bento

FT
1
2
Cuiaba

Guarani Campinas
19:30
Ponte Preta

Sport Recife
19:30
Criciuma

Brasil de Pelotas
22:00
Oeste

Crb
22:00
Atletico Goianiense

Antofagasta
OFF
Iquique

Cobresal
OFF
Curico Unido

Everton de Vina
OFF
Colo Colo

Huachipato
OFF
Union Espanola

O Higgins
OFF
Audax Italiano

Union La Calera
OFF
Coquimbo Unido

Universidad Catolica
OFF
Palestino

Universidad de Chile
OFF
Universidad de Concepcion

Cobreloa
OFF
Barnechea

Deportes Copiapo
OFF
Santiago Wanderers

Deportes La Serena
OFF
D. Puerto Montt

Deportes Temuco
OFF
Deportes Santa Cruz

Deportes Valdivia
OFF
Union San Felipe

Nublense
OFF
Rangers de Talca

San Luis
OFF
Deportes Melipilla

Santiago Morning
OFF
Magallanes

Molinos El Pirata
18:00
Deportivo Municipal

Fbc Melgar
20:30
Sporting Cristal

Monarcas

FT
3
2
Puebla

Veracruz

FT
0
5
Club America

Club Tijuana

FT
0
4
Monterrey

Atletico San Luis
23:00
Necaxa

Atlante

FT
2
0
Cimarrones

Correcaminos Uat

FT
2
1
Venados FC

Potros Uaem
23:00
Tampico Madero

Alianza FC
23:00
Sporting S. M.

CD Arabe Unido
23:00
Atletico Chiriqui

Chorrillo
23:00
Tauro FC

Independiente FC
23:00
Costa Del Este

Plaza Amador
23:00
San Francisco FC

El Salvador Apertura
Jocoro FC
21:00
Ad Isidro Metapan

Santa Tecla
23:00
Juv. Independiente

Guatemala Apertura
CSD Municipal
21:00
Sanarate FC

Indonesia Liga 1
Ps Tni

79′
2
2
Persebaya Surabaya

Jubilo Iwata

FT
0
1
FC Tokyo

Kashima Antlers

FT
0
2
Kawasaki Frontale

Nagoya Grampus

FT
3
0
Vissel Kobe

Yokohama F. Marinos

FT
4
2
Consadole Sapporo

Cerezo Osaka

FT
1
0
Shonan Bellmare

Albirex Niigata

FT
2
0
FC Gifu

Kashiwa Reysol

FT
3
0
Kagoshima United

Grulla Morioka

FT
3
3
Gamba Osaka U23

FC Tokyo U23

FT
2
3
Blaublitz Akita

Al Sadd
14:10
Qatar Sc

Al gharafa
16:20
Umm Salal

South Korea K League 2
Asan Mugunghwa

FT
1
4
FC Anyang

Daejeon Citizen

FT
3
1
Gwangju FC

Jeonnam Dragons

FT
2
1
Ansan Greeners

Seoul E-land FC

FT
3
5
Busan I Park

Suwon FC

FT
1
2
Bucheon FC 1995

Algeria Ligue 1
Ain Mlila
14:00
ASO Chlef

CS Constantine
16:00
Cr Belouizdad

MC Oran
16:00
Nc Magra

USM Alger
16:45
Hussein Dey

Bordj Bou Arreridj
17:00
Paradou

Es Setif
17:00
USM Bel Abbes

JS Saoura
17:00
Biskra

Algeria Ligue 2
Khroub
14:00
MC Saida

Olympique Medea
14:00
Amal Bou Saada

Rc Arbaa
14:00
JSM Bejaia

RC Relizane
14:00
Arzew

USM Annaba
14:00
USM El Harrach

El Eulma
16:00
WA Tlemcen

MO Bejaia
17:00
JSM Skikda

Tadjenant
17:00
ASM Oran

Posta Rangers FC
11:00
Chemelil Sugar

Kcb
12:00
Tusker

Kisumu All Stars
12:00
Kariobangi Sharks

Kaizer Chiefs
13:30
Orlando Pirates

Polokwane City
13:30
Baroka FC

Stellenbosch FC
13:30
Highlands Park FC

Amazulu
18:15
Chippa United

Free State Stars
13:30
Steenberg United

Moroka Swallows
13:30
Jdr Stars

Ts Sporting
13:30
Tshakhuma Madzivhadila

Real Kings FC
OFF
Ajax Cape Town

Tunisia Ligue 1
CS Sfaxien
13:00
US Ben Guerdane

US Monastirienne
13:00
Js Kairouanaise

Congo Dr Linafoot
Dc Motema Pembe
14:30
Sanga Balende

Unionistas de Salamanca
15:00
Real Union

Leioa
16:30
Osasuna B

Real Sociedad B
17:00
Salamanca

Haro Deportivo
18:00
CD Calahorra

Ud Logrones
18:00
Valladolid B

FC Andorra
16:00
Sabadell

Marino de Luanco
16:00
San Sebastian de los Reyes

Cadiz B
15:00
Merida

Villarrubia Cf
16:00
Recreativo Huelva

Badajoz
17:00
Atletico Sanluqueno

Sevilla Atletico
17:30
Don Benito

Cordoba
18:00
Villarrobledo

Vibonese
17:30
Rieti

Monza
19:45
Carrarese

Cesena
19:45
Reggio Audace

Bodrumspor
10:30
Nigde Belediyespor

Polatli Bugsasspor
10:30
Kirklarelispor

Bishop S Stortford
15:00
Corinthian Casuals

Cray Wanderers FC
15:00
Cheshunt FC

Horsham
15:00
Bowers & Pitsea FC

Lewes
15:00
Wingate & Finchley

Banbury United
15:00
St Ives

Bromsgrove Sporting FC
OFF
Redditch

Hednesford Town
OFF
Nuneaton

Kings Langley
OFF
Biggleswade Town

Rushall Olympic
15:00
Alvechurch

Stourbridge
OFF
Tamworth

Stratford
15:00
Coalville

Blackfield & Langley
OFF
Tiverton

Chesham United
15:00
Farnborough

Harrow Borough
15:00
Swindon Supermarine

Hendon
15:00
Beaconsfield

Merthyr
OFF
Taunton Town

Yate Town
OFF
Weston Super Mare

Crucero Del Norte
20:00
Juventud Unida

Juventud Unida Univ.
20:15
Ferro Carril Oeste

Rw Rankweil
13:00
Dornbriner Sv

Austria Lustenau (am)
14:00
Hohenems

Lauterach
14:00
Scr Altach (am)

Sw Bregenz
14:00
FC Langenegg

FC Kitzbuhel
13:00
Wacker Innsbruck(am)

FC Kufstein
13:00
Svg Reichenau

Imst
13:00
Telfs

Sc Schwaz
13:00
Worgl

Zirl
13:00
Hall

Sarmiento Junin

FT
3
1
Quilmes

Estudiantes R.c.

FT
0
1
San Martin S.j.

Nueva Chicago
16:10
Estudiantes B.a.

Almagro
18:30
All Boys

Villa Dalmine
18:30
Atletico de Rafaela

Ferro Carril Oeste
19:00
Agropecuario

Instituto Cordoba
22:00
Santamarina

Alvarado
23:00
Atletico Mitre

Platense
23:10
Temperley

FC Pinzgau
13:00
Austria Salzburg

Sak 1914
13:00
St. Johann

Grodig
13:00
Kuchl

Wals Grunau
13:00
Bsk 1933

A.e. Zakakiou
12:30
Akritas Chlorakas

A.o. Ayias Napas
12:30
Omonia Psevda

Asil Lisis
12:30
Eny Digenis Ipsonas

Digenis Akritas M.
12:30
Onisillos Sotiras 2014

Karmiotissa Polemidion
12:30
Aris Limassol

Omonia Aradippou
12:30
Alki Oroklinis

Po Xylotympou 2006
12:30
Othellos Athienou

Al jabil
12:15
Al adalah

Afif
12:35
Al nassr Riyadh

Al sahel
14:35
Ohod

Atletico Palmaflor
OFF
Real Santa Cruz

Uruguay Clausura
Juventud
19:00
Danubio

Rampla Juniors
19:00
Plaza Colonia

Penarol
22:00
Ca River Plate

Cerrito
13:00
Villa Espanola

Sud America
19:00
Rentistas

Bogota FC
20:00
Chico

Quindio
20:00
Tigres FC

Real Cartagena
20:30
Fortaleza FC

Indy Eleven
20:00
Louisville City FC

Real Monarchs Slc
20:00
El Paso Locomotive

Southampton (u23)
13:00
Nottingham Forest (u23)

Wolves (u23)
13:00
Birmingham (u23)

Capital F. Fed. (w)

FT
0
2
Northern F. Fed. (w)

Southern United (w)
23:00
Waibop (w)

Santa Fe
22:00
America de Cali

Bylis
12:30
Skenderbeu Korce

Luftetari Gjirokaster
12:30
Teuta Durres

Sunderland
13:00
Gillingham

Accrington St
15:00
Crewe

Afc Wimbledon
15:00
Doncaster

Blackpool
15:00
Morecambe

Bolton
15:00
Plymouth

Cambridge United
15:00
Exeter

Carshalton Athletic
15:00
Boston United

Cheltenham
15:00
Swindon Town

Colchester
15:00
Coventry

Crawley Town
15:00
Scunthorpe

Ebbsfleet United
15:00
Notts County

Forest Green
15:00
Billericay

Grimsby
15:00
Newport County

Ipswich
15:00
Lincoln

Maidenhead
15:00
Rotherham

Maidstone United
15:00
Torquay

Mansfield
15:00
Chorley

Milton Keynes Dons
15:00
Port Vale

Nantwich Town
15:00
Afc Fylde

Oxford City
15:00
Solihull Moors

Salford City
15:00
Burton Albion

Shrewsbury
15:00
Bradford

Stevenage
15:00
Peterborough

Stourbridge
15:00
Eastleigh

Tranmere
15:00
Wycombe

Walsall
15:00
Darlington

Yeovil
15:00
Hartlepool

Niroye Zamini
11:00
Arman Gohar

Palanga
11:00
Banga Gargzdai

Anagennisi Artas
13:00
Nafpaktiakos Asteras

R&f

FT
2
1
Hong Kong Pegasus

Eastern Sc

38′
1
0
Southern

Olympique Khouribga
OFF
Wydad Casablanca

Raja Casablanca
OFF
Hassania Agadir

Renaissance Berkane
OFF
Ittihad Tanger

Youssoufia Berrechid
15:00
Raja Casablanca

Jeunesse Junglinster
16:00
Jeunesse Esch

RM Hamm Benfica
17:00
Swift Hesperange

Bul FC
12:00
Mbarara City

Bright Stars FC
13:00
Sc Villa

Kcca FC
13:00
Police FC

Maroons FC
OFF
Vipers FC

Soana FC
13:00
Proline

Difaa El Jadida
14:00
Tas de Casablanca

Trikala
13:00
Veria

Al Akhaa Al Ahli
OFF
Tadamon Sour

Al Ahed
OFF
Shabab Al Ghazieh

Bourj FC
OFF
Al Ahed

Shabab El-bourj
OFF
Tripoli

Kvik Halden
12:00
Asane

North Macedonia Druga Mfl East
Kit-go Pehcevo
12:00
Plackovica

Pobeda
12:00
Kozuv Gevgelija

Sasa
12:00
Belasica

Tikves
12:00
Osogovo

Bregalnica Stip
16:00
Pitu Guli

Atletico de Kolkata
14:00
Jamshedpur FC

Morocco Elite 2
AS Sale
14:00
Maghreb Fes

Chabab Atlas Khenifra
14:00
Olympique Dcheira

Ittihad Khemisset
14:00
Chabab Mohammedia

Jeunesse Ben Guerir
14:00
Sidi Kacem

KAC Kenitra
14:00
Wydad Temara

Racing de Casablanca
14:00
Kawkab Marrakech

Wydad Fes
14:00
Chabab Rif Hoceima

Chabab Riadi Salmi
OFF
Tas de Casablanca

Eolikos
09:30
Rodos

Aittitos Spaton
13:00
Aek Tripolis

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *